כלים ושיטות לטיפול בקשיים בהריון, בלידה וגם אחרי

הלידה היא אירוע מכונן שלא שוכחים גם אחרי שנים, עם החוויות המשמחות וגם את הקשיים והכאבים העצומים. טיפול פסיכותרפיה כמו טיפול פסיכולוגי יסייעו לך בכל אותם מצבים שהתפתחו משברים סביב ההיריון והלידה כמו: לידה שקטה, הפלות חוזרות, לידת פג, טראומה בלידה קודמת, חרדה ודיכאון בהריון ולאחר הלידה, לידה אחרי פגיעה מינית, וגינימוס וטוקופוביה. טיפול בכל המצבים אלו מחייב התמחות ייחודית. כמיילדת בכירה וכמטפלת רגשית, אני מביאה איתי ניסיון משולב בין העולמות, שייתנו לך את הביטחון והתמיכה שאת ואתם זקוקים להם. בטיפול בקליניקה נתבונן ונבין יותר מה היה בהריון, בלידה ולאחריה, כדי ליצור הקלה.

 

בפגישות הטיפוליות נשתמש בארגז כלים מגוון ומותאם בדיוק לצרכים שלך. נשלב בין הכלים לתמיכה ושלל שיטות הטיפול בדיוק לפי העדפות שלך בכל שלב בתהליך.

איריס רז מילדת יוצרת תוכנית לידה מותאמת עבורך

תוכנית לידה מותאמת אישית

מאפשרת להגדיר את הצרכים שלך בלידה, מתוך הבנה של ההעדפות שלך והנסיון מהלידה הקודמות שאולי הייתה טראומטיות. תוכנית לידה מותאמת המשולבת בתהליך הטיפולי תשמור עלייך בלידה כמו מצפן, שיגדיר לצוות את רצונותיך גם כשלא תהיי פנויה לכך.

איריס רז עיבוד חווית הלידה

עיבוד חווית הלידה

מאפשר לשחרר טראומות, להפחית תחושות חוסר אונים, להבין מה בשליטתך וגם מה לא, לחזק את הכוחות והאמונה בעצמך ולדעת להגדיר מה יעזור לך בלידה הבאה.

איריס רז קבוצת תמיכה טיפולית ללידה שקטה, הפלות חוזרות ופגים

קבוצות תמיכה

בנוסף לטיפול הפרטני אולי יתאים לך לשלב תמיכה קבוצתית? הקבוצה תאפשר לך לשתף, להשתייך, לגלות שהתחושות שלך הן גם של אחרים ושהרוב לגיטימי ונורמלי. בקבוצה נשתף בפתיחות בלי שיפוטיות ובסודיות בשאלות, במידע ובדרכי התמודדות.

איריס רז ליווי הריון לאחר קשיים בהריון ובלידה הקודמים

ליווי הריון אישי רגשי

תוכנית אישית פרטית למעקב הריון ˚360 מותאם עבורך. הליווי משלב מעקב רפואי כוללני ותמיכה רגשית. יש לך על מי לסמוך וכתובת אחת שתתן לך תשובות מקצועיות לכל השאלות שמטרידות בזמן הפגישות וגם לפני ואחרי.

איריס רז מטפלת מומלצת בקשיי הריון ולידה טיפול CBT

טיפול התנהגותי קוגיניטבי - CBT

ידוע כטיפול ממוקד ואפקטיבי למצבי חרדה וטראומה. בלידה ובהריון עולות חרדות בלתי פוסקות שמתחילות עוד לפני שרואים שני פסים, ממשיכות בבדיקות ובסקירות, מתעצמות בלידה ובכל אותם מצבים שמשהו השתבש. טיפול משולב סי.בי.טי יכול לשחרר אותך מהרבה חרדות ולסייע לך לפרש אחרת את אותה מציאות.

איריס רז מטפלת מומלצת פסיכותרפיה וטיפול רגשי בקשיי הריון ולידה

פסיכותרפיה - טיפול רגשי

הלידה ההיריון והציפיות בכל התהליך הם אחד הזיכרונות המשמעותיים ביותר לאישה ולזוג. לפעמים בדרך להיות אמא ואבא "משהו משתבש". קשיים אלו עלולים להעלות רגשות עצומים של: כאב, תסכול, בדידות, אשמה, בושה ו.. השיחות בקליניקה כמו טיפול פסיכולוגי יכולות להחזיר אותך למי שאת (ואתם), לתת לך איכות חיים ולהכין אותך ללידה הבאה (מהצד שתלוי בי).

איריס רז מטפלת מומלצת לטיפול בקשיי הריון ולידה ובזכרונות הקשים

EMDR

שיטת טיפול המתמקדת בזיכרון ובתמונות המאימות שנצרבו אצלך באירועים הטראומטיים בהריון ובלידה. שילוב EMDER יעמעם את התמונות המטרידות ויקל על התחושות הגופניות והכאבים הרגשיים שלך.

איריס רז מטפלת מומלצת בסי בי טי לחרדה בהריון בלידה ואחרי הלידה

SEE FAR CBT

שיטת טיפול ממוקדת להתקפי חרדה, מתח וטראומה. בטיפול נתמקד בתחושות ובתגובות הגופניות שנצרבו בך כשחווית את הטראומה במהלך הלידה וההיריון. בטיפול נקל על תחושת הלחץ והטראומה ע"י מודל טיפולי משולב.

איריס רז מטפלת מומלצת בבעיות בהריון ובלידה משלבת הרפיה ודמיון מודרך

הרפיה ודמיון מודרך

לפעמים נשלב בטיפול שיטות הרפיה, דמיון מודרך ומיינדפולנס (Mindfulness קשיבות ממוקדת). כלים אלו יכולים לעזור לך קצת להירגע, לנשום, לחזור לכוחות שלך ולהרפות קצת משיפוטיות, ביקורת ורגשות אשמה.

איריס רז מטפלת מומלצת לקשיים רגשיים בהריון ובלידה משלבת קלפים טיפוליים

קלפים טיפוליים

שפה המקצועית הקלפים נקראים "כלי השלכתי" שמשולב בטיפול. הקלפים יכולים לעזור  במצבים שנגמרות המילים מרוב כאב או פשוט כי לא נוח לדבר. לפעמים דווקא כלי שעוקף את השכל והרציונאליות מאפשר להתחבר.